piątek, 6 listopada 2015

Jesienne inspiracje, aranżacje, medytacje…Dla mnie jesiennym bohaterem jest wrzos w ciemnym kolorze fioletu pomieszany z bielą. Mimo, że do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze prawie siedem tygodni, to powoli oddaje się zestawieniom tych dwóch pór roku w aranżacji mebli Angelo Antique. 

Połączenie kolorów jesieni z barwami bieli, srebra, czy złota charakterystycznych dla zimy jest fuzją powiewu ciepła i chłodu, a nawet mrozu. Surowy wymiar obydwóch pór roku jest nastrojowy i skłania ku prawdziwej medytacji, która kojarzy mi się z chwilowym zastyganiem.


Przytulne światło odbija się od wnętrza ocynkowanych latarenek w kształcie domków z oknami, niczym rozproszona jasność latarni morskiej, widziana z oddali. W sąsiedztwie rozczapierzonego wrzosu, wieje prawdziwy chłód oblanych kolorem srebrnym, bombek o obłych kształtach. Czuję, jak dobra muzyka Chopina w wykonaniu Rafała Blechacza – zwycięzcy XV Konkursu Chopinowskiego, rozbrzmiewa z natchnieniem w moich uszach.


Nic tak nie uwypukla tej aranżacji, jak gustawiańska komoda w kolorze ecru pochodząca z 1860 roku. Swoją prostą strukturą, wprowadza równowagę i niczym niezmącony spokój. Dopełnieniem ale też i kontrastem w stosunku do dwóch dominujących kolorów – rudawej ściany i komody w kolorze ecru, jest szwedzki zegar Mora spod „ręki” Angelo Antique, z tego samego okresu co komoda. Ten niebieski zegar, wprowadza odrobinę kolorystycznego zamętu i wyznacza jesienny czas, zmierzający coraz bardziej w stronę Świąt Bożego Narodzenia. 

Lubię eksperymentować podczas wykonywania nowych aranżacji, zestawiając elementy obecnej pory roku, z tą która nadchodzi. 
To kolejny zwiastun przemiany !2 komentarze:

  1. Piękny Klimat u Ciebie :) a jakie cudowne bombki :)
    Ściskam mocno

    OdpowiedzUsuń
  2. dziekujemy, rzeczywiscie bombki sa piekne i doskonale wygladaja na choince jak rowniez jako ozdoba na stole.

    OdpowiedzUsuń