piątek, 12 lutego 2016

Gustawiańskie inspiracje, dekoracje, aranżacje


To idylliczne i zarazem sielankowe miejsce napała optymizmem, ale można tutaj również zaliczyć podróż w czasie do wieku XIX. Kompleks dworny Katrinetorp jest położony na obrzeżach miasta Malmö, blisko Mostu Öresund i przez lata rozrastał się o kolejne budynki gospodarcze, stodołę i skrzydło wschodnie, tworząc układ z dziedzińcem. Już na ówczesne czasy, miejsce to słynęło z pięknych ogrodów i parku w stylu angielskim. To tutaj, wiosną i latem cała okolica emanuje zielenią i jest wypełniona zapachem kwiatów.  

Ale to miejsce tak na prawdę, znaczy jeszcze więcej na mapie miasta...

Katrinetorp Landeri pierwotnie pełniło funkcję gospodarstwa rolnego, jednocześnie służąc kolejnym właścicielom – najczęściej kupcom, jako letnia rezydencja. Dopiero po latach i wielu zmianach, a także pożarach, cały kompleks przechodząc „z rąk do rąk” zupełnie zmienił swoje przeznaczenie, od momentu, gdy Miasto Malmö zostało właścicielem w 1937 roku.

Po realizacji starannych prac konserwatorskich, zabytkowym salom został przywrócony blask w stylu gustawiańskim. Przestrzenne pomieszczenia, upiększone ściennymi freskami, które rozświetlają kryształowe żyrandole, urządzono meblami w stylu gustawiańskim, co daje efekt umiaru ale również elegancji.

Całe miejsce stało się domem dla corocznych, prestiżowych targów antyków Malmö Decorativa, na które ściągają przyjezdni z całego świata. Prestiż targów podkreśla fakt, że tylko osoby zaproszone przez organizatorów są na nich obecne. Wszyscy uczestnicy targów, zarówno prezentujący swoje meble antyczne oraz przedmioty, jak i wizytujący, nie są przypadkowi, to istna „śmietanka” ludzi zajmujących się stylem gustawiańskim.

Móc zaistnieć na targach antyków Malmö Decorativa, jest prawdziwą nobilitacją, gdyż są to osoby ze środowiska, które bardzo dobrze się znają i wzajemnie wspierają się. Starannie wyselekcjonowane przedmioty codziennego użytku, elementy dekoracyjne a także meble, to nietuzinkowe perełki, cieszące oko starych bywalców. Można tutaj znaleźć wielkie gabaryty, począwszy od kredensów patynowanych na niebiesko, po drobne przedmioty typu porcelana oraz biżuteria i inne bibeloty.

Nasz Zespół Angelo Antique rozwija swój warsztat z wytężeniem,
aby wypracowaną jakością naszej marki
móc wkrótce dostąpić do członków kręgu
Antikmässan Malmö Dekorativa.


  

2 komentarze:

 1. Cuda, cuda, uwielbiam.
  Byłam blisko....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na prawdę trudno oderwać wzrok. My też uwielbiamy te duże cuda i małe cudeńka. Pozdrawiamy :)

   Usuń