sobota, 16 stycznia 2016

Białe, noworoczne szaleństwo !


I dokładnie w tej białej nucie rozpoczynamy Nowy Rok !  

Tak jak zawsze końcówka roku, to czas podsumowań i wyciągania wniosków z naszych całorocznych dokonań. Tak początek roku, to czas planowania i stawiania sobie kolejnych wyzwań.

Zespół Angelo Antique wkracza w nowe dni kalendarzowe w kolorze bieli – symbolu niewinności, nieskazitelności ale też czystości oraz świeżości. Kolor biały we wnętrzu jest niezwykle przyjazny, gdyż neutralizuje inne kolory, ale też rozjaśnia i optycznie powiększa wnętrza.

Biały sam w sobie jest kolorem neutralnym, który jest bardzo lubiany i chętnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz w Szwecji. Oczywiście tradycja koloru białego sięga okresu gustawiańskiego, kiedy to kolor ten wkroczył prawdziwie na salony. Jak na ówczesne długie zimy, krótkie i pochmurne dni rozjaśniane jedynie płomieniem świec i światłem lamp naftowych, biały okazał się kolorem bazowym dla ścian, mebli oraz podłóg. To właśnie w szwedzkich domostwach możemy doświadczyć całych wnętrz urządzonych „od stóp do głów” w bieli. Kontrastem za to są dodatki oraz przedmioty użytku codziennego.

A jak, kolor nr 1, czyli biały przyjął się w polskich wnętrzach – domach, mieszkaniach, zagrodach? 


Czy my, Polacy jesteśmy już na tyle odważni,
aby eksperymentować z kolorem białym we wnętrzu?


Sama jestem bardzo ciekawa Waszych opinii w tej kwestii i zachęcam do podzielenia się Waszymi spostrzeżeniami na łamach naszego bloga.

Zwykło się mówić, że biały czy też czarny pasuje do wszystkiego bez względu czy chodzi o kwestię mody i tego w jaki sposób się nosimy bądź dekorację stołu, czy też wystrój wnętrza.

Mogło by się wydawać, że biały to jedyny kolor który nie ma swoich odcieni… A jednak biel występuje w odsłonie śnieżnobiałej ale też i w wersji tzw. lekko przyprószonej. Niejednokrotnie mamy do czynienia z białym „złamanym”, który może być lekko zabarwiony w odcieniu każdego praktycznie koloru.

Cóż więcej można stwierdzić poza faktem, że nasz Zespół Angelo Antique bardzo upodobał sobie kolor antycznej bieli i wiele naszych mebli, a w szczególności komód jest wykończonych w tym kolorze.

Jak widać, biały nie jedno ma imię i jest niczym alfa i omega, ponieważ jest początkiem i jednocześnie końcem dla wszystkich pozostałych kolorów w naturze, bo przecież kolorem zimy jest właśnie biały.

Biel jest zawsze trendy i tego się trzymajmy !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz