sobota, 19 marca 2016

Wielkanocne odrodzenie


Co za rok, pełen zbiegów okoliczności, gdy Święta Wielkanocne wypadają w tym samym tygodniu, co nadejście kalendarzowej wiosny. To znacząco wpływa na tempo marca, które jest niczym allegro w muzyce.

Wszystko w naturze odradza się i zatacza pełen coroczny cykl. Wiosna porywa mnie swoją świeżością i napała optymizmem pąków kwiatów, które tylko czekać, gdy nabrzmiałe do granic możliwości, eksplodują paletą barw i magią zapachu. Na drzewach coraz częściej i śmielej słychać poranne ptasie koncertowanie, szczególnie gdy nastaje słoneczny dzień.

Wiosna, jajko i dzieci, to nowe życie…

Nikogo chyba nie zdziwi fakt, że gdy w domu są dzieci i nagle zapada głucha cisza, to nie jest dobry znak. I tak też oto, razem z moją Przyjaciółką Kamilą zakradłyśmy się całkiem cicho do pokoju zabaw, aby podpatrzeć Maję i Alberta. I tak oto odkryłyśmy, że jajko i piórko stały się zacnym powodem do psotów i szalonej pogoni za ulotnym puchem.

Dzieciom naprawdę nie potrzeba wiele do szczęścia. Najprostsze przedmioty stały się prawdziwym źródłem inspiracji i śmiechu. Różowy puch rozbiegł się po pokoju, gdzie w gonitwie za tym co niewidzialne, było dużo pozytywnych wibracji. Podkradanie się i podjadanie przez Maję i Alberta pysznych makaroników, było prawdziwą rozkoszą dla oka i przygodą owianą nutą tajemnicy dla naszych śmiałych urwisów.

Z radością przyglądałyśmy się naszym milusińskim, gdy w przypływie pozytywnej energii mierzyli się z perspektywą ptasiej klatki. Towarzyszący przy tej zabawie wdzięk i pełna spontaniczność sprawiły, że nie mogłyśmy się powstrzymać od śmiechu i przed uwiecznieniem tych momentów w formie zdjęć.  

I kto by pomyślał, że w otoczeniu zaledwie kilku mebli Angelo Antique oraz jajka, piórek i garści pysznych makaroników można mieć tyle radości zwiastującej Wielkanocne odrodzenie.

Tym samym zachęcam Was do spontanicznych zdjęć, 
robionych ukradkiem, gdy Wasze dzieci bawią się na całego, zapominając przy tym o istnieniu świata.

Stylizacja i makijaż: Kamila Ankutowicz
Zdjęcia: Elżbieta Półtorak
Modele: Maja i Albert
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz