piątek, 10 lipca 2015

Nowości w Angelo Antique

Piękno ukryte za drzwiczkami

Niejednokrotnie tematem przewodnim podejmowanym przeze mnie były komody w stylu Gustawiańskim bądź Rokoko. Dzisiaj dla odmiany, prezentuję Wam Czytelnicy równie godną uwagi alternatywę, jaką są szafki.

Kolor i styl szafek posiada elementy charakterystyczne dla prostego, ale i zarazem eleganckiego stylu Gustawiańskiego. Szafki przyciągają swoją uwagę nie tyle odmiennym kształtem, co formą użyteczności i dostępu do ich wnętrza. 

Otóż, drzwiczki w szafkach, strzegące tajemnic skrytych za nimi, są najczęściej zupełnie proste bądź frezowane w całości lub we fragmentach. Niekiedy drzwiczki mogą być wykonane ze szkła i ozdobione drewnianymi elementami. Większe szafki, w swojej górnej części posiadają szuflady, które odpowiadają liczbie drzwiczek.

Duże szafki, z dwuskrzydłowymi drzwiami, idealnie prezentują się w przestronnych wnętrzach, będąc ozdobą w sercu salonu. Dopełnieniem szafki z pewnością będzie ozdobna, niska lampa z krągłym kloszem, świeczniki bądź szkło kryształowe. Z kolei szafki jednodrzwiowe dodają wdzięku pomieszczeniom nieco mniejszym, jak sypialnia czy też przedpokój. Niezależnie od wielkości szafki, będą one wspaniałą ozdobą każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu ze względu na swoją prostotę i elegancję. Ponad to, szafki w stylu Gustawiańskim wpisują się w styl nowoczesny wnętrza.

Szafki prezentowane przez Angelo Antique są nowością w naszym wydaniu, która zyskała dużą popularność, głównie dzięki finezji drzwiczek, ale także dzięki możliwości przechowywania kieliszków i szklanej zastawy.

Zachęcam do skorzystania z pięknych i zarazem użytecznych mebli w stylu Gustawiańskim w nowej odsłonie.

Asymetria, to prawdziwa uroda szafki


Czar wnętrza za tajemniczymi drzwiczkami


Dopełnienie wnętrza


Urok w prostocie i elegancjiBarwy szczegółów


Niebiesko-szara patyna
W szklanej odsłonie


Okazałość w wielkości i odcieniu bieli


4 komentarze:

 1. Mebelki cudowne :) jak zawsze i bardzo się cieszę, że piszesz po polsku :)
  Ściskam mocno :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marta, dziękujemy za Twoje słowa uznania. Tak, tym razem podjeliśmy próbę pisania bloga w języku polskim :) Pozdrawiam serdecznie !

   Usuń
 2. hi i lo e your blog you have a new follower from chile ,,
  Angelica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Angelica, please feel welcome in the group of Angelo Antique blog followers :)

   Usuń